hamileyken karnın sertlesmesi

Gebelik ile alakalı bilgi arayanların geniş kapsamlı konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi için detaylı derlemeler hayata geçirdik. hamileyken karnın sertlesmesi yazısını gözden geçirirken altı çizilen tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda pratik olarak web sitemize girebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Sağlık Sitemizde yer alan her sağlık bilgileri, ansiklopediler ve web bilgi bankaları detaylı olarak araştırılarak meydana getirilmiştir. İnceleme yapmış olduğunuz mevzu ile alakalı kapsamlı bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan bağlantıya şimdi tıklayarak ve de ulaştığınız yerde, incelemek istediğiniz bölüme tıklayarak hamilelik ile alakalı done sahibi olabilirsiniz. İddia ediyoruz ki, tüm internet portalları içinde en yoğun gebelik ile alakalı sağlık bilgisine içerik oluşturan sağlık sitesi uzman.org’dur. Şimdiden hepinize geçmiş olsun.


Gebelikte İlaçların Kullanılması ile ilgili Hususlar

hamileyken karnın sertlesmesi-67Gebelikte ilaç almaya başlamadan önce tanı konmalıdır. Sadece rahatsızlık emareleri gözlemlenenler için ilaç alınması önerilmemelidir. Sağlık problemleri olanaklar elverdiğince ilaçsız tedavi edilmeye gayret gösterilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı öğrenilmelidir.İlaç kullanımına mümkün olan en düşük dozda başlanmalıdır. Gerekirse ilacın miktarı kontrollü şekilde yükseltilmelidir. Sedasyon yapan ilaçlar kişilerin günlük yaşamına kısıtlayıcı olabileceği için düşünmeden kullanılmamalıdır. İlaç miktar ayarlaması hassasiyetle ayarlanmalıdır. Yan etkisi olabilecek ilaçlar mümkün olduğunca kısa süre kullanılmalıdır. İlaçlar gerekli laboratuvar analizler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaçla yapılan tedaviler basitleştirilmelidir. İlaç kullanacak kişinin tedaviyi takibini kolaylaştırmak amacıyla kullanım takvimi oluşturulmalı, ilaç kutuları açıklayıcı olarak etiketlenmelidir. Tedavi süreci sürekli gözden geçirilmeli ve gerek duyulmayan ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, tekrar reçeteye dahil edilmemelidir. Her belirti için hemen ilaç almayı düşünmeyiniz. Doktora gidecekseniz halen kullanmakta olduğunuz ilaçları getiriniz. Alkol içiyorsanız bunu hekiminize söyleyiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorunlarınız varsa, mutlaka doktorunuza danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili yan etkileri mutlaka hekiminize iletiniz. İlaç kullanımında herhangi bir zorluk ile karşılaşırsanız doktorunuza söyleyiniz.
Uzman.org’da mevcut olan ilaç adları ile alakalı terimler : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem

Rahat bir Hamilelik için Hamilelikte Dikkat Edilecek Hususlar

Hesaplamalar-76

Hamilelik süresinde dikkat edilmesi gereken çok çeşitli konular vardır. Çünkü gebelik ana için her açıdan son derece yeni & değişik bir tecrübe olmanın yanı sıra ayrıca annenin her eyleminde içindeki bebeği de düşünmesi gereken bir süreçtir. Bu hususta anne adaylarının dikkat etmesi ile özen göstermesi lazım farklı konulardan örnekler verilmiştir, bahsi geçen her konunun detaylı açıklamalarını gebelik.uzman.org’da bulabilirsiniz.

Gebelik sırasında öncelikle itina edilmesi lüzumlu husus ilaç ve yan etkileridir. Çünkü bahsi geçen sırada alınacak ilaçlar artık yalnızca anne adayını değil bebeği de ilgilendirecektir. Bu neden ile hamilelik sırasında tıbbi uzmana baş vurmadan ağrı önleyici dahil hiç bir ilaç almamanız gerekir. Bununla birlikte danışmanınızın tavsiye ettiği ilaçlara tamamıyla uymanız gerekir. Portalımızda eczanelerde bulunan ilaçların hamilelik sırasında alınmasının yan etkilerini siz anne adaylarımız için araştırıp yazdık. Ancak tekrar vurgulamak isteriz ki bu derlemelerimiz sadece veri hedefli olup, anne adaylarımızın uymanız gerekli temel veriler doktor direktifleridir.

  • Gebelik döneminde sigara, alkollü içecekler gibi maddelerden bütünüyle ırak kalınması gereklidir.
  • Çok olmasa da kanama durumunda, şiddetli ateş, kuvvetli mide bulantısı ve kusma, güçlü baş ağrısı ortaya çıkarsa ve öbür önemli şikayetler varlığında süre kaybetmesizin hemen doktora gidilmelidir. Gebelik süresince bazı emareler önemli sıkıntıların elçisi olabilmektedir.
  • Gebelikte son derece rahat, vücudu rahatsız etmeyen giysiler seçilmelidir. Yüksek topuklu ayakkabılar giyilmemelidir. 2-4 cm topukları olan rahat, ayakları rahatsız etmeyen pabuçlar seçilmelidir.
  • Aerobik ve spor hamilelikte mutlaka hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda yapılması icap eder.
  • Röntgen ışınlarından kaçınılmalıdır. Her şekilde teşhis ve muayene uygulanmadan önce kadın doğum doktorunuza danışın.