hamilelikte neler yenmez

Ziyaretçilerimizin doğru konulara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla özenli çalışmalar oluşturduk. hamilelikte neler yenmez sayfamızı incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İleride aradığınızda kolaylıkla sitemize erişebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Web sitemizde yazılmış her sağlık verileri, yazılı kaynaklar ile internet bilgi bankaları kapsamlı incelenerek sitemize eklenmiştir. İnceleme yaptığınız husus ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki butona hemen tıklayarak ve gittiğiniz bölümde, incelemek istediğiniz bölüme basarak hamilelik ile alakalı done sahibi olabilirsiniz. Tezimiz odur ki, tüm internet siteleri içinde en fazla hamilelik ile ilgili sağlık bilgisine içerik oluşturan sağlık sitesi uzman.org’dur. Hasta olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Gebelikte İlaç Kullanılmasındaki Konular

hamilelikte neler yenmez-03Hamilelikte tedaviye başlamadan önce mutlaka tanı olmalıdır. Sadece rahatsızlık belirtileri gösterenler için ilaç önerilmemelidir. Tıbbi sorunlar imkanların elverdiği durumlarda ilaç kullanılmadan tedavi edilmeye çalışılmalıdır. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı öğrenilmelidir.İlaca olası en düşük dozda başlamak gerekir. Gerektiğinde ilacın dozu kontrollü olarak arttırılmalıdır. Sakinleştirici ilaçlar hastaların rutin faaliyetlerine tesir edebileceği için düşünmeden önerilmemelidir. İlaçların miktar ayarı hassasiyetle yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar olabildiğince kısa süre kullanılmalıdır. İlaçlar gereken laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaç tedavisi basitleştirilmelidir. İlaç kullanacak kişinin tedaviyi takibini artırmak için kullanım için takvim hazırlanmalı, ilaç kutuları doğru şekilde etiketlenmelidir. Tedavi devamlı olarak kontrol edilmeli, gerek duyulmayan ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, bir dahaki sefere reçeteye dahil edilmemelidir. Her şikayet için hemen ilaç almayı denemeyiniz. Doktora gidecekseniz düzenli olarak kullandığınız ilaçları yanınızda bulundurunuz. Kafeinli içecekler kullanıyorsanız bunu hekime söyleyiniz. İlaç kullanımıyla ilgili sorunlarınız varsa, kesinlikle hekiminize danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile alakalı yan etkileri mutlaka doktorunuza bildiriniz. İlaç kullanırken herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelirseniz doktorunuza söyleyiniz.
Uzman.org’da geçerli olan ilaç adları ile alakalı arama terimleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem

Rahat bir Gebelik için Gebelikte Dikkat Edilecek Hususlar

Hesaplamalar-13

Gebelik sırasında önem arz eden çok farklı mevzular vardır. Bunun sebebi hamilelik ana için her bir açıdan son derece yeni ve farklı bir dönem olmanın yanı sıra ayrıca gebe kadının her fiilinde karnındaki bebeği de düşünmesi gerektiği bir dönemdir. Bu konuda hamile kadınların dikkat vermesi ve itina göstermesi lüzumlu öteki konulardan bahsedilmiştir, vurgulanan her hususun ayrıntılı anlatımlarını sitemizde inceleyebilirsiniz.

Gebelik süresinde öncelikle itina verilmesi gereken konu ilaç kullanımıdır. Çünkü bahsettiğimiz dönemde alınmış olan ilaçlar artık yalnız olarak hamile kadını değil bebeği de etkilemektedir. Bu nedenle gebelik süresinde tıbbi hekime baş vurmadan ağrı giderici dahil hiç bir ilaç kullanmamanız gerekmektedir. Buna ek olarak hekiminizin verdiği ilaçlara tamamı ile uymanız gereklidir. gebelik.uzman.org’de eczanelerde alınabilecek ilaçların hamilelik süresince alınımının tehlikeli olup olmadığını ziyaretçilerimiz için derleyip yazdık. Ancak yeniden altını çizmek isteriz ki bu araştırmalar yalnızca bilgi hedefli olup, anne adaylarımızın uymanız lüzumlu ana veriler doktor direktifleridir.

  • Gebelik Döneminde rahat, vücudu rahatsız etmeyen kıyafetler tercih edilmelidir. Yüksek ayakkabılar tercih edilmemelidir. 3-4 cm topuğu olan rahat, ayakları rahatsız etmeyen ayakkabılar tercih edilmelidir.
  • Egzersiz ve spor hamilelikte bütünü ile tabipinizin önerileri ışığı altında zaman ayırılması icap eder.
  • Diş fırçalama sık sık olarak yapılmalıdır, yoksa hamilelikte diş çürükleriniz artacaktır.