hamile kalmak için neler yapmak gerekiyor

Ziyaretçilerimizin geniş çerçeveli bilgilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve faydalanabilmesi için çalışmalar yaptık. hamile kalmak için neler yapmak gerekiyor sayfasını okurken bilgi verilen ip uçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize gelebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Sitemizde yazılmış tüm sağlık enformasyonları, yazılı kaynaklar ve internet bilgi bankaları incelenerek sitemize eklenmiştir. Arama yaptığınız husus ile alakalı detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan bağlantıya derhal tıklayarak ve eriştiğiniz bölümde, gezmek istediğiniz bölüme basarak hamilelik ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İddialıyız, total web portalları içinde en fazla sayıda hamilelik ile ilgili hastalık neden ve belirtilerine vurgu yapan portal uzman.org’dur. Hasta olan herkese geçmiş olsun.


Gebelikte İlaç Kullanılmasındaki Konular

hamile kalmak için neler yapmak gerekiyor-60Gebelikte tedavi sürecine geçmeden mutlaka tanı olmalıdır. Yalnızca rahatsızlık emareleri gözlemlenenler için ilaç alınması önerilmemektedir. Sağlık sorunları olanaklar elverdiğince ilaç kullanılmadan tedavi edilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı sorulmalıdır.İlacı kullanmaya mümkün olan en düşük dozda başlanmalıdır. Gerekirse ilaç dozu kontrollü olarak yükseltilmelidir. Sakinleştirici ilaçlar hastanın günlük yaşamındaki faaliyetlerine tesir edebileceği için düşünmeden önerilmemelidir. İlaç doz ayarı dikkatlice yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar olabildiğince kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gereken laboratuvar analizler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. Tedavi planı basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviye uyumunu kolaylaştırmak için kullanım takvimi oluşturulmalı, ilaç kutuları doğru şekilde etiketlenmelidir. Tedavi süreci devamlı gözden geçirilmeli ve fayda sağlamayan ilaçlar bırakılmalı, bir dahaki sefere reçeteye dahil edilmemelidir. Her belirti için hemen ilaç kullanmayı denemeyiniz. Doktora giderken halen kullanmakta olduğunuz ilaçları getiriniz. Kafeinli içecekler tüketiyorsanız bunu doktorunuza belirtiniz. İlaç kullanımıyla ilgili sorunlarınız varsa, kesinlikle hekiminize sorunuz. Kullandığınız ilaçlar ile alakalı yan etkileri hiç vakit kaybetmeden doktorunuza iletiniz. İlaç alımında herhangi bir zorluk ile karşılaşırsanız doktorunuza söyleyiniz.
Sayfalarımızda var olan ilaç unvanları ile ilgili arama terimleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem

Rahat bir Gebelik için Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hesaplamalar-09

Gebelik döneminde önem arz eden bir çok farklı hususlar mevcuttur. Bunun sebebi gebelik kadın için tüm açılardan yeni ve değişik bir dönem olmanın yanı sıra ayrıca gebe kadının her bir hareketinde karnındaki canı da düşünmesi gerektiği bir dönemdir. Bu hususta hamilelerin dikkat vermesi ve özen göstermesi lüzumlu öbür hususlardan örnekler verilmiştir, altı çizilen her konunun detaylı makalelerini web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Gebelik döneminde en başta itina verilmesi gerekli husus ilaç kullanımıdır. Bunun sebebi bahsi geçen sırada alınan ilaçlar artık yalnız olarak anne adayını değil bebeği de ilgilendirecektir. Bu sebep ile gebelik süresinde hekime sormadan ağrı önleyici dahil hiç bir ilaç kullanmamanız gereklidir. Bununla birlikte danışmanınızın almanıza izin verdiği ilaçlara harfiyen uymanız gereklidir. gebelik.uzman.org’de eczanelerde sunulan ilaçların gebelik süresince alınımının ne gibi sonuçlar doğuracağını siz anneler için derleyip sayfalarımıza taşıdık. Yine de yeniden vurgulamak isteriz ki bu araştırmalarımız yalnızca bilgi amaçlı olup, sizin uyması gerekli esas bilgiler hekim tavsiyeleridir.

  • Gebe kadınların dikkat göstermesi lüzumlu en mühim mevzulardan bir tanesi de yemek hususudur. Bahsi geçen durum hem kadının yeterli seviyede ve doğal süratte kilo alması için, hem de çocuğun gereken ve kaliteli besin değerlerini alması için önem arz eder.
  • Hekim kontrol sürelerine ve test dönemlerine gecikmeden tam vaktinde uymak gerekmektedir. Hamilelik süresince her testin sıralı süresi vardır, gecikerek gittiğinizde çok geç olabilmektedir.
  • Köpek sahibi hamilelerin bazı kaidelere özen göstermesi gerekir, sahibi olduğu hayvanın dışkısıyla temas kurulacak mahallere dokunmamaları icap eder.
  • Çay, türk kahvesi, kola tipinde içeceklerin normalden fazla tüketilmemesi gerekmektedir.
  • Egzersiz ve fitness gebelikte mutlaka tabipinizin önerileri ışığı altında zaman ayırılması gerekir.
  • Röntgen ışınlarından kaçınılmalıdır. Her şekilde tetkik ve araştırma uygulanmadan önce kadın-doğum uzmanınıza sorun.