31.hafta gebelikte bebeğin pozisyonu

Ziyaretçilerimizin kaliteli konulara kolayca göz atabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle derlemeler hayata geçirdik. 31.hafta gebelikte bebeğin pozisyonu sayfasını gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Portalımızda yer alan her sağlık dataları, ansiklopedik kaynaklar ve online data bankaları incelenerek sitemize eklenmiştir. Araştırma yaptığınız konu ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan linke derhal tıklayarak ve gittiğiniz sayfada, gezmek istediğiniz bölüme tıklayarak hamilelik ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz. İddia ediyoruz ki, bütün internet portalları içinde en çok sayıda gebelik ile ilgili hastalık neden ve belirtilerine vurgu yapan site biziz. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Hamilelikte İlaç Kullanılmasındaki Hususlar

31.hafta gebelikte bebeğin pozisyonu-08Hamilelikte ilaç kullanımına başlamadan mutlaka bir tanı konmuş olmalıdır. Sadece hastalık emareleri için ilaç önerilmemektedir. Sağlık problemleri imkan olduğunda ilaçsız tedavi edilmeye gayret gösterilmelidir. Başka hekimler tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı araştırılmalıdır.İlaca mümkün olan en düşük dozda başlamak gerekir. Gerektiğinde ilacın miktarı kontrollü şekilde yükseltilmelidir. Sedasyon yapan ilaçlar hastaların günlük yaşamındaki faaliyetlerine kısıtlayıcı olabileceği için rastgele kullanılmamalıdır. İlaç doz ayarı dikkatle yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar olabildiğince kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gerekli laboratuvar analizler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaçla yapılan tedaviler basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviyi takibini kolaylaştırmak gayesiyle kullanım takvimi oluşturulmalı, ilaç kutuları belirgin olarak etiketlenmelidir. Tedavi düzenli kontrol edilmeli, fayda sağlamayan ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, bir dahaki sefere reçeteye dahil edilmemelidir. Her yakınma için hemen ilaç almayı denemeyiniz. Doktora gidecekseniz halen kullanmakta olduğunuz ilaçları getiriniz. Kafeinli içecekler içiyorsanız bunu doktorunuza söyleyiniz. İlaç kullanımıyla ilgili sorunlarınız olursa, kesinlikle doktorunuza danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili her türlü yan etkiyi hiç vakit kaybetmeden doktorunuza iletiniz. İlaç alımında herhangi bir zorluk ile karşılaşırsanız doktorunuza söyleyiniz.
Portalımızda mevcut olan ilaç isimleri ile alakalı bilgi etiketleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem

Rahat bir Gebelik için Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hesaplamalar-51

Hamilelik sırasında dikkat edilmesi gereken bir çok çeşitli konular vardır. Çünkü gebelik anne için bütün açılardan yeni & değişik bir tecrübe olmanın yanında ayrıca kadının her bir davranışında içindeki çocuğu da düşünmesi zorunlu olan bir dönemdir. Bu konuda gebelerin dikkat vermesi & özen etmesi icap eden öbür konulardan bahsedilmiştir, vurgulanan her hususun ayrıntılı anlatımlarını gebelik.uzman.org’da okuyabilirsiniz.

Hamilelik tecrübesinde öncelikle itina edilmesi gerekli husus ilaç ve yan etkileridir. Çünkü bahsettiğimiz dönemde alınan ilaç artık sadece hamile kadını değil bebeği de ilgilendirecektir. Bu nedenle gebelik boyunca hekiminize baş vurmadan ağrı önleyici dahil hiçbir ilaç almamanız gereklidir. Bunun yanında doğum uzmanının belirttiği ilaçlara tamamıyla uymanız gerekmektedir. Sitemizde eczanelerde bulunan ilaçların hamilelik süresince alınımının tehlikeli olup olmadığını sizin için inceleyip belirttik. Yine de tekrar üstüne basmak isteriz ki bu yazılarımız yalnızca done amacı güden olup, anne adaylarımızın uymanız icap eden esas bilgiler doktor tavsiyeleridir.

  • Hekim muayene vakitlerine ve tahlil vakitlerine gecikmeden vaktinde yapmak icap eder. Gebelik döneminde her testin spesifik zamanı vardır, gecikerek yaptırdığınızda geç olabilir.
  • Hamilelikte son derece rahat, vücudunuzu zorlamayan giysiler tercih edilmelidir. Topuklu pabuçlar tercih edilmemelidir. 2-3 cm topuğu olan rahat, ayağınızı sıkmayan ayakkabılar seçilmelidir.
  • Gebelik sırasında yolculuklarda mutlaka güvenlik kemeri takılmalıdır.
  • Röntgen ışınlarından uzak durulmalıdır. Her şekilde tetkik ve muayene yapılmazdan önce kadın-doğum uzmanınıza danışın.